۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com
head-back

آشنایی با مراحل ترمیم نما ساختمان

مراحل ترمیم نما ساختمان

به طور کلی نمای ساختمان از مهم ترین بخش ها و جنبه های هر ساختمانی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع با توجه به این موضوع که نمای هر ساختمان، تشکیل دهنده شکل ظاهری و منظره خارجی آن ساختمان می باشد، هویت آن ساختمان و ساکنان آن را بیان می نماید. از این رو ترمیم نماهای قدیمی دارای ضرورت و اهمیت بالایی می باشند. این کار دارای مراحلی می باشد. جهت آشنایی با مراحل ترمیم نما ساختمان تا پایان این مقاله با پرشین نما همراه باشید.

دلایل مختلف ترمیم نما ساختمان

  • آسیب دیدگی بخشی از نمای ساختمان
  • فرسودگی نمای ساختمان
  • عدم مقاومت نمای ساختمان
  • نوسازی و ایجاد جلوه ای تازه در نمای ساختمان
  • تغییر کاربری ساختمان
  • و....

تمامی موارد فوق قادر به منتهی شدن به بازسازی نما هستند و هر کدام دارای جزییات و پروسه جداگانه و متفاوتی برای طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشند. اما به طور کلی می توان برای آشنایی با مراحل ترمیم نما ساختمان، آن را به چند بخش و مرحله اصلی خلاصه نمود که هر کدام دارای اصول و قواعد مشخصی در جهت بازسازی نمای ساختمان می باشند.

همچنین جهت مطالعه درباره انواع نمای ساختمان کلیک نمایید.

1.مرحله برداشت

در این مرحله از مراحل ترمیم نما ساختمان، نمای موجود توسط متخصصان این حرفه مورد بررسی و برداشت قرار می گیرد. این مرحله دارای اهمیت می باشد به این سبب که تمامی معایب و بخش های مورد نیاز به ترمیم و تعمیر را مشخص می نماید.

2.مرحله طراحی

پس از مرحله برداشت، نوبت به مرحله و پروسه طراحی نمای جدید ساختمان می رسد. در طراحی نمای ساختمان، نخستین نکته قابل توجه، ضوابط و قوانین و مقررات شهرداری می باشد. چرا که به منظور بازسازی نماهای قدیمی شما نیاز به تاییدیه و مجوز شهرداری برای نمای جدید ساختمان دارید.

از دیگر نکات مهم در طراحی نمای ساختمان ها به هنگام ساخت و یا تعمیر و ترمیم آن، این می باشد که نمای ساختمان های مسکونی متفاوت از نمای ساختمان های اداری، فرهنگی و تجاری می باشد. به طور مثال نمای ساختمان مسکونی باید در عین شیک و منظمی، برای تمامی ساکنین آن آرامش بخش باشد. اما
در نمای اماکن تجاری، اولویت در جلب توجه عابرین و ره پذران می باشد و نما باید دارای جذابیتی باشد که مشتریان را به داخل ساختمان روانه کند.

دیگر نکته مهم در مرحله طراحی از مراحل ترمیم نما ساختمان، بودجه و مسائل اقتصادی می باشد. به طور کلی بودجه ای که شما برای تعمیر و ترمیم نمای ساختمان خود در نظر می گیرید در طراحی نمای جدید تاثیر بسزایی دارد.

3.انتخاب و تهیه متریال

در این مرحله از مراحل ترمیم نما ساختمان، به انتخاب متریال مورد نیاز در ترمیم نمای ساختمان پرداخته می شود. برای مثال باید توجه نمود که چند درصد و چه نوع از مواد و متریال مورد نیاز، مورد تایید شهرداری واقع می شود و سپس باید به تهیه آن پرداخت.

4.اجرا طرح

پس از انتخاب و تهیه متریال مورد نیاز، به مرحله آخر یعنی اجرای طرح می رسیم. اجرای طرح نمای ترمیمی ساختمان بسیار حساس بوده و با توجه به معایب نمای قبلی، کاری دشوار می باشد. از این رو نیاز به تیمی حرفه ای و مجرب دارد.

مرکز پرشین نما آماده ارائه مشاوره و خدمات همراه با تیمی حرفه ای و مجرب در این زمینه، یعنی ترمیم نمای ساختمان با توجه به طرح دلخواه شما و یا طرح های پیشنهادی می باشد. انتخاب تیم نامناسب برای این تعمیرات، احتمال نیمه کار باقی ماندن نمای ساختمان، اختلافات بصری در طراحی و... را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. در نتیجه باید در انتخاب تیم تعمیراتی دقت نمایید.

جهت بهره مندی از  خدمات ترمیم نمای ساختمان خود در تهران کلیک نمایید.

برای انجام خدمات مربوط به نمای ساختمان خود با پرشین نما همراه باشید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.