۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com
head-back

انتخاب سنگ نما

انتخاب سنگ نمای مناسب


نخستین و مهم ترین مسئله در انتخاب سنگ نما برای ساختمان توجه به فضای ساختمانی که قصد نصب سنگ بر روی آن را دارید توجه کنید زیرا هر سنگی مربوط به نمای خاصی می باشد . 

سنگ نمای خارجی

 

انتخاب سنگ نمای مناسب

 
سنگنمای خارجی می بایست مقاومت بالایی در برابر گرما ،  رطوبت ، سرما و اشعه UV نور خورشید داشته باشند . به همین دلیل بهترین نوع سنگ برای نمای خارجی باید تراورتن ، گرانیت یا سنداستون باشد لازم به ذکر است بهترین انتخاب برای نمای خارجی تراورتن می باشد ، زیرا که این نوع سنگ علاوه بر مقاومت مناسب  ارزان‌تر از گرانیت نیز است . تراورتن نیز به دلیل تخلخل رابطه مناسبی باسیمان دارد و  به دیوار محکم و صفت می‌چسبد و در نتیجه نیز ماندگاری خوبی دارد . لازم به ذکر باید در نظر داشت که روش نصب سنگ برای نمای خارجی با بقیه موارد متفاوت است. با در نظر گرفتن اختلاف دمای محیط بیرون در شب و روز و تغییرات فصول و در نتیجه انبساط و انقباض سنگ ، اگر نصب آن توسط دوغاب سیمان باشد ممکن است که سنگ از روی نما جدا شود ، بنابراین با استفاده از روش اسکوپ کردن پشت سنگ آن را بر روی نما محکم می کنند در غیر این صورت کمی پس از نصب برای جلو گیری از ریزش سنگها ، می بایست همه ی آن ها را به نما پیچ کرد .که این عمل ظاهر زیبایی ندارد پس بهتر است که این هزینه را  که قرار است پس از نصب کردن صرف این کار شود پیش از نصب صرف اسکوپ کردن آن شود . 

سنگ نمای داخلی 


سنگ‌های کم مقاوم تر با ظاهر زیبا تر می‌توانند بهترین انتخاب برای نما های داخلی باشد . سنگ‌ هایی مانند مرمریت ، گرانیت ، چینی و ... به علت تماس نداشتن با ناملایمات جوی انتخاب بسیار مناسبی برای نمای داخلی می باشند . البته لازم به ذکر است که برخی از مردم به علت رنگ ورگه‌های خاص تراورتن و سنداستون مایل می باشند که از این سنگ‌ ها در داخل ساختمان استفاده کنند که این مورد به‌هیچ‌ وجه  ایرادی ندارد . این سنگ‌ها می‌توانند جلوه‌های زیبایی را درپاگردها ،  لابی‌ها ، اطراف درب آسانسور ، دیوارهای موجود در راه‌پله ، دیوارهای پارکینگ و... خلق نمایند .

انواع فضاها 
نما خارجی
نمای داخلی
کف پله و پاگرد
کف فرش فضاهای داخلی مسکونی
کف فرش فضاهای داخلی تجاری و اداری
سرویس بهداشتی 
کف فرش بام و پیاده رو
درپوش دیوارهای محوطه ، 
حیاط و جان پناه بام
سنگ روی کابینت و اپن

دسته بندی سنگهای موجود در بازار :


تراورتن
گرانیت
مرمریت
چینی
لایم استون
ترا انیکس
سند استون
اونیکس

نکته بسیار مهم 

برای متوجه شدن به جنس سنگ خوب و مناسب و همین طور عاری از ترک بودن آن یک روش آسان و سریع وجود دارد ، که پس از ضربه زدن به سنگ توسط یک شئ فلزی و یا سنگی صدایی شبیه به صدا ی ضربه زدن به شیشه از آن شنیده شود .

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.