۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com
head-back

انواع نمای ساختمان

انواع نمای ساختمان

به طور کلی در هنگام نگاه به یک ساختمان، آن چیزی که در اولین نگاه سبب جلب توجه فرد می شود، نمای آن ساختمان است. در واقع نمای هر ساختمانی، پوسته آن ساختمان می باشد که نقش مهمی را در ایجاد زیبایی و جذابیت آن ساختمان ایفا می نمایند. اما انواع نمای ساختمان در طراحی نما با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلایق و علایق افراد و همچنین بودجه آن ها و... متفاوت می باشد.

نمای بیرونی یک ساختمان به نوعی لایه محافظتی آن می باشد که نه تنها آن را در برابر عوامل مختلف حفظ می کند، بلکه دارای نقش مهمی در زیبایی آن می باشد. در ادامه به معرفی برخی از انواع نمای ساختمان ها خواهیم پداخت.

جهت آشنایی با شستن انواع نمای ساختمان ها کلیک نمایید.

نمای ساختمان آجری

نمای آجری ساختمان از جمله نماهایی می باشد که از زمان های گذشته تا به امروز دارای طرفداران خاصی بوده است. در واقع طراحی این نمای ساختمانی به سبب تنوع بالا آجرها، بسیار متنوع می باشد و هر معماری قادر است تا با توجه به سلیقه خود، بهترین و زیباترین طرح را اجرا نماید.

نمای ساختمان کامپوزیتی

طراحی نماهای ساختمانی کامپوزیت با استفاده از ورق های کامپوزیت آلومینیوم امکان پذیر می باشد. از مزایای این نوع نمای ساختمانی، می توان به سبک وزن بودن آن، تنوع رنگی بسیار بالا، قابلیت شستشو ساده، دارای مقاومت حرارتی، رطوبتی و صوتی بالا اشاره نمود.

امروزه نمای اکثر ساختمان های مدرن  دارای ورق های رنگارنگ کامپوزیت می باشند. چرا که این نما دارای زیبایی فوق العاده ای می باشد. البته لازم به ذکر است که قیمت بالا از جمله معایب انواع نمای ساختمان کامپوزیتی می باشد که استفاده از آن را برای تمامی افراد، امکان پذیر نساخته است.

نمای ساختمان سیمانی

نمای ساختمانی سیمانی از جمله نماهای قیمت مناسب می باشد که دارای سرعت اجرای بالایی بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن، بر روی سطوح خارجی ساختمان قابل اجرا می باشد. اجرای نمای ساختمان سیمانی با باید با استفاده از بهترین متریال صورت بگیرد تا سطح کار دارای کیفیت مناسبی باشد.

به طور کلی نمای ساختمانی سیمانی دارای مقاومت لازم در برابر حریق بوده و در صورت بروز آتش سوزی، مانع از انتشار آن می شود. در اجرای این نوع نمای ساختمانی، سیمان سفید و یا سیمان رنگی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام دارای زیبایی خاصی می باشند. همچنین لازم به ذکر می باشد که شستشوی نمای ساختمانی سیمانی بسیار ساده می باشد.

نمای ساختمان سنگی

از دیگر انواع نمای ساختمان، نمای سنگی می باشد که از جمله نماهای لوکس ساختمانی می باشد. این نوع نما همواره قادر به نمایش زیبایی و جذابیت خود در طول زمان های مختلفی بوده و با استفاده از انواع سنگ های مخصوص نمای ساختمان قابل اجرا می باشند.

لازم به ذکر می باشد که قیمت سنگ نما ساختمانی به نسبت سایر مصالحی که برای اجرای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، بالاتر می باشد. یکی از انواع نماهای سنگی ساختمان، نمای رومی می باشد که زیبایی حیرت آوری را به نمای هر ساختمانی می بخشد.

نمای ساختمان شیشه ای

نمای شیشه ای از جمله محبوب ترین و زیباترین انواع نمای ساختمان می باشد که در میان تمامی ساختمان های مسکونی، اداری و حتی تجاری قابل اجرا بوده و به چشم می خورد. این نوع نمای ساختمانی که با نام  نمای شیشه ای کرتین وال نیز شناخته می شود، دارای نقش بسزایی در تامین نور فضای داخلی ساختمان می باشد.

در واقع شیشه به سبب بازتاب نور از جذابیت بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن در نماهای شیشه ای اسپایدر تا نمای شیشه ای فریم لس، علاوه بر زیبایی بی نظیر، نور و گرمای لازم را نیز به سبب عبور نور تامین می نماید.

جهت مطالعه درباره شست و شوی شیشه نما کلیک نمایید.

برای انجام خدمات مربوط به نمای ساختمان خود به پرشین نما مراجعه فرمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.