۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com
head-back

رنگ آمیزی نما

رنگ آمیزی نما


نمای ساختمان های امروزی اغلب از سنگ ، سرامیک و ... ساخته شده اند اما گاهی اوقات برخی ساختمان ها را میبینیم که نما را با رنگ های متنوعی رنگ آمیزی کرده اند که به این نوع رنگ ، رنگ نمای ساختمان  و رنگ نمودن آن هارا رنگ آمیزی نمای ساختمان می گویند .
این روزها رنگ نمای ساختمان به علت راحتی در اجرا آن و هم چنین زیبایی که به نمای ساختمان می بخشد و هم چنین هزینه کم تر مورد استفاده و توجه قرار گرفته است .
رنگ آمیزی نمای ساختمان و تغییر رنگ نما و همچنین تعمیر آن بسیار آسان بوده و هزینه کمتری نیز نسبت به سایر کارها دارد . به همین علت استفاده آن را می توان به طور زیادی در ساختمان ها مشاهده کرد .


رنگ نما چیست؟

رنگ نما پوششی است به صورت مقاوم برای زیباسازی نمای بیرونی ساختمان مسکونی و اداری ، کارخانه‌ها و ... است که به علت ضد آب بودن و همین طور ضد فرسایش بودن طول عمر مصالح را افزایش می دهد و همچنین موجب زیبایی سازه می شود .  رنگ نما انوع متفاوتی دارد .لازم به ذکر است که رنگ های ساختمانی باید طوری باشد که متناسب با شرایط آب و هوای منطقه و زیرکار و همین طور سلیقه خاص مشتری تهیه شود .

 

رنگ آمیزی نما


نکته مهم برای ماندگاری رنگ نما :

باید پیش از رنگ‌ آمیزی کردن زیر کار را با پرایمر رنگ نما ، رنگ‌ آمیزی نمود .


انواع رنگ مصرفی در نمای ساختمان 


رنگ اکرلیک:  رنگ آکریلیک به علت ماندگاری بالایی که دارد . این رنگ به دلیل درخشندگی و انعطاف‌ پذیری خوبی که دارد از محبوبیت بیش تری نیز برخوردار می باشد .
رزین آکریلیک: این رنگ که بر دوپایه آب و روغنی است با حلال آب ضد قارچ ، بدون بو و بدون آسیب‌ ناپذیری مقاوم در برابر اشعه خورشید و سطحی سخت می باشد . نکته مهم این است که قابل‌ استفاده بر روی سطوح گچی و سیمانی ، کناف و ... نیز است .
رنگ کنیتکس : این رنگ‌ بر دوپایه آب و روغنی است. نوع روغنی آن مناسب رنگ‌ آمیزی نما و سطوح خارجی ساختمان است. عمر بالا و مقاومت در برابر رطوبت این رنگ را برای نقاشی نما محبوب کرده است.
رنگ‌روغنی : این نوع رنگ که اغلب برای سطوح خارجی به‌ خصوص نرده ، در و پنجره های فلزی به کار می رود بر پایه حلال نفتی می باشد و مقاومت بسیار خوبی در مقابل با رطوبت نیز دارد .
رنگ استخری : این رنگ که کاربد آن بیشتر پوشش دهی استخر بوده است در برابر رطوبت ، ضد قارچ و جلبک بسیار مقاوم می باشد .
رنگ اپوکس :  این رنگ اغلب در قسمت های صنعتی مورد کاربرد بوده است . در منازل و اداره ها از این رنگ به دلیل مقاومت بالا برای کف پوش ها استفاده می شود . 
رنگ نانو: رنگ نانو به علت عایقی و کیفیت مناسب امروزه به طور زیاد برای رنگ آمیزی نما استفاده می شود .

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.