۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com
head-back

نصب سقف های شیروانی

نصب سقف های شیروانی 

 

شیروانی یکی از معروف ترین سقف هایی است که در معماری فرهنگ ساخت و ساز مناطق شرجی کشور می باشد و اگر به شمال کشور سفر کنید نمونه های گوناگون و زیبایی از آن را خواهید دید .

سقف شیروانی سقف هایی اند که از زاویه روبرو همانند مثلث دیده می شوند . این سقف ها  محبوبیت خاصی میان مردم دارند زیرا زیبایی قابل توجهی به خانه می بخشند اما همواره نصب سقف های شیروانی امر مهمی بوده است .

سقف های شیروانی در جنس و رنگ های مختلف هستند بر اساس سلیقه افراد و محیط ، این سقف ها با شیب کند و یا شیب تند ساخته می شوند .

سقف های شیبدار به دلیل تنوع بسیار زیاد در انواع آن و ظاهر زیبا ، نصب آسان ، زمان پایین اجرا ، وزن کم ، پرت کم مصالح ،  سازگاری با شرایط اقلیمی برخی مناطق در بسیاری از مناطق شهری و روستایی برای پوشش سقف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

سقف های شیروانی انواع بسیار متنوعی دارند و با زوایای شیب مختلفی طراحی و اجرا می گردند .

انتخاب زاویه سقفهای شیروانی به منطقه آب و هوایی بستگی دارد هر چه محیط مورد نظر باران خیز تر و مرطوب تر باشد زاویه ی شیب سقف نیز افزایش می یابد تا از نفوذ رطوبت، باران و برف به داخل خانه جلوگیری کرده و آن ها را به سمت پایین نیز هدایت کند .


امروزه اجرای سقف شیروانی با متریال متنوعی مثل پوشش های سقفی فلزی ، ورق های گالوانیزه ، سفال ، PVC ، تایل های شبه سفالی و ... صورت می گیرد و طراحی سقف شیروانی به گونه ای انجام می شود  .

نصب سقف های شیروانی


مصالح در سقف شیروانی :

 


برای معماری و ساخت و اجرای سقف های شیروانی از انواع مصالح سفالی، پی وی سی، گالوانیزه و فلزی برای  استفاده می شود .

نکته بسیار مهم  که در انتخاب مصالح ساختمانی همیشه باید به آن توجه داشته باشید این است که ویژگی های محیطی و اقلیمی را در نظر بگیرید زیرا بنای مورد نظر علوه بر اینکه باید زیبایی لازم را داشته باشد در عین حال زیبایی باید با با شایط اقلیمی منطقه خود سازگار باشد .

سقف های شیروانی با توجه به نمای مذوب کننده خود موجب زیبایی و چشم انداز خاص بنا می شوند . پس می بایست حتما در انتخاب مصالح موجودی که متناسب با سبک معماری مد نظر باشند توجه لازم شود .

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.