۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com

رنگ کنیتکس نمای ساختمان

راهکاری جهت زیباسازی ساختمان ها و شهر

نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان نه تنها بر روحیه ساکنین ساختمان تاثیر دارد بلکه سبب زیبایی ساختمان و محله و حتی شهر تهران بسیار تاثیر دارد. و در رنگ آمیزی نمای ساختمان باید از بهترین رنگها که ماندگاری بالایی دارند استفاده کرد. برای بدست آمدن نتیجه مطلوب در رنگ کاری نمای ساختمان باید ابتدا سطح زیرین عاری از کثیفی باشد و زیرکاری مناسب برای از بین بردن ترک ها و سوراخها در نما صورت گیرد تا رنگ آمیزی یکدست باشد و این امر باید توسط افراد حرفه ای در رنگ آمیزی نمای ساختمان صورت گیرد. بخصوص انجام رنگ آمیزی نما در ارتفاعات که امروزه جهت راحتی اجرا ، هزینه کمتر و زمان کوتاهتر بدون داربست و با استفاده از طنابهای مخصوص انجام میشود باید توسط متخصصین با سابقه در این امر صورت گیرد.

یکی از انتخابهای سازندگان ساختمان برای جلوه دادن به نمای ساختمان استفاده از  رنگ کنیتکس میباشد. این ماده به دلیل تنوع در رنگ و سهولت اجرا و قیمت مناسب مورد توجه مردم قرار دارد. بخصوص در ساختمانهای بلند و برجها و یا ساختمانهای قدیمی پرکاربرد هستند.

رنگ و کنتیکس نمای ساختمان

انواع رنگ و کنیتکس نمای ساختمان

1. کنیتکس پلاستیک: این نوع کنیتکس بر پایه آّب بوده و مناسب برای فضاهای داخلی میباشد به علت اینکه عوامل جوی و رطوبت به شدت بر آن تاثیر منفی میگذارد و منجر به ترک خوردن و تبله شدن کنیتکس میشود

2. کنیتکس روغنی : این نوع از کنیتکس بر پایه بنزین بوده مناسب برای فضاهای بیرونی میباشد.این نوع از کنیتکس زمان خشک شدن طولانی تری نسبت به بقیه انواع دارد و بوی نامطبوعی تا هنگام خشک شدن کامل دارد.همچنین در صورت کار کردن در فضاهای داخلی باید بسیار مراقب بود چون قابل اشتعال است و با یک شعله و یا جرقه کوچک نیز احتمال آتشسوزی دارد.

3. کنیتکس اکرولیک : این نوع کنیتکس طرفدار بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.زیرا خطر اشتعال ندارد و بدون بو میباشد همچنین مقاوم در برابر آب و روطوبت است.مناسب برای اجرا در فضاهای بیرونی است.این نوع کنیتکس حلالش آّب است اما پس از خشک شدن کامل قابل شستشو میباشد.

 

مزایای رنگ کنیتکس نمای ساختمان

1. کنیتکس روی نما اجازه تنفس به سطوح را میدهد

2. رنگ کنیتکس از انعطاف بالایی برخوردار است و در مواقع لرزش ساختمان مقاوم بوده و ترکی روی نما ایجاد نمیشود.

3. قدرت بالای پوشانیدن سوراخ ها و ترک های مویی نمای ساختمان 

4. در صورت کثیف شدن با رنگ آمیزی آن مثل روز اول تمیز و زیبا میشود.

5. به دلیل چسبندگی بالای در برابر رطوبت و اسیدها مقاوم است

6. روی نماهایی از جنس بتن و سیمان ، آجری ، سنگ، چوب، شیشه و حتی پلاستیک قابل اجراست.

 

بهترین زمان برای رنگ آمیزی نمای ساختمان

در فصولی که بارندگی و رطوبت زیاد است و روزهای که هوا خیلی گرم باشد نباید رنگ و کنیتکس نما را انجام داد چرا که این عوامل مانع از چسبیدن آن میشود. و بهترین زمان آن اواخر تابستان و اوایل پاییز میباشد.

 

نحوه اجرای کنیتکس نمای ساختمان

کنیتکس معمولا با پمپ باد اجرا میشود.برای چسبندگی بیشتر و جلوگیری از تبله شدن کنیتکس ابتدا باید سطح را با واتر جت صنعتی نماشویی کنیم و در صورتی که قسمتهایی از سطح کنیتکس قدیمی یا سیمان پوسته کرده باید ترمیم شود و یا با کارتک برداشته و صاف شودهمچنین ترکها باید توسط چسب و یا سیمان به صورت عمقی پر شود.سپس سطح باید کاملا خشک شود و پوشش کنیتکس را اجرا کرد.در صورتی که سطح کار سیمان است و برای بار اول است که این پوشش بر روی سطح کار اجرا میشود بهتر است از پرایمر نیز برای زیر کار استفاده کنیم.کنیتکس دارای دانه های رنگهای متنوعی میباشد همچنین رنگ پایه کنیتکس نیز قابل تغییر می باشد که این مورد بسته به سلیقه شخص دارد.

متخصصین ما در امر رنگ و کنیتکس نمای ساختمان در شرکت آریانما مجری این طرح ها با 20 سال سابقه حرفه ای و نمونه کارها در شرکتها و سازمانهای خصوصی و دولتی میباشند. درصورتی که کار بر روی برج و یا ساختمانهای بلند باشد با روش راپل انجام میشود و احتیاجی به نصب داربست و صرف هزینه زیادی نمیباشد و کنیتکس کار توسط طناب و وسایل استاندارد اقدام به اجرای کار میکند.


مشاهده نمونه کارها

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.