۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com

نصب آلاچیق و لمبه نما

نصب آلاچیقاجرا و نصب آلاچیق مناسب و مشرف به فضای سبز و آبشار و مناظر زیبای موجود از آرامش و صفای خاصی برخوردار است. نصب آلاچیق به دو صورت یکی متصل به ساختمان در محیط تراس و دیگری در محیط باغ که از ساختمان فاصله دارد، اجرا میشود ولیکن آنچه در مورد اجرای آن مشترک است امکانات رفاهی آن میباشد. همچنین برای پوشاندن بخش تحتانی شیروانی و به جهت پنهان ساختن سازه در این بخش، از لمبه نما یا دامپا استفاده می گردد. نصب لمبه نما همچنین از حرکت باد در زیر سازه و تولید صدای ناهنجار، جلوگیری می کند.

 

آلاچیق چیست ؟

آلاچیق : سازه ای است که به صورت چهار ضلع، شش ضلع و هشت ضلع، مکعبی، هندسی و منحنی و طرح های چینی یا ساده با سقفهای سفالی یا ... طراحی شده بدون دیوار تا استفاده کننده دید خوبی در محیط داشته باشدو در مکان هایی همچون ویلاها، پارک ها و منازل جهت استراحت و استفاده از محیط باغ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لمبه نما چیست ؟

لمبه نما : ابزاری است که در سایز و شکل های مختلف تولید شده و در اطراف بخش های شیبدار سازه اجرا می گردد. این ابزار، به صورت هلال بیرون، هلال داخل و پلکانی ساخته می گردد. استفاده از لمبه نما به هنگام نصب آلاچیق، می تواند در کنار چراغ های هالوژن رنگی، زیبایی سازه شما رو دوچندان کند. لمبه از ورق هایی با جنس های مختلف از جمله روغنی، گالوانیزه ساده و رنگی و همینطور ورق آلومینیوم تولید می گردد.

نصب لمبه نما

 

کاربرد لمبه نما

لمبه در حالت کلی یا به صورت جوش و یا به صورت پرچ به سقف متصل می گردد. آنچه که در این میان تاثیر گذار است، این است که کاربری سازه چه بوده و نوع سازه چیست. لمبه نما (دامپا) بدلیل وزن پایین، عایق صوتی و رطوبتی مناسب، نصب سریع و راحت، مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و انعطاف پذیری زیاد، به عنوان مصالحی بسیار پرکاربرد به حساب می آید. این ورق ها را می توان در سقف های کاذب و سقف ویلا، سوله ها، سازه های شیروانی، و بسیاری مکان های دیگر، استفاده کرد.

 

 

انواع آلاچیق

طراحی و نصب آلاچیق از دو بخش کلی سازه و سقف تشکیل می شود. دو جنس پرکاربرد برای ساخت و نصب آلاچیق عبارتند از فلز و چوب. البته امروزه استفاده از آلاچیق پارچه ای نیز بسیار فراگیر شده است. افراد بر طبق سلایق شخصی و شرایط محیطی، می توانند هر یک از این مصالح را برای ساخت آلاچیق در نظر بگیرند. همچنین برای این منظور، معماری های گوناگونی نیز وجود داشته که هر فردی می تواند متناسب با علاقه خود، یکی را انتخاب کند. انواع آلاچیق در حالت کلی به آلاچیق های سنتی و مدرن تقسیم می شوند.

 

نکات مهم اجرا و نحوه نصب آلاچیق

 

اولین نکته ای که باید به هنگام نصب آلاچیق مد نظر قرار گیرد این است که فردی متخصص به طراحی آن در محیط های نرم افزاری بپردازد. بدین صورت شما پیش از شروع به ساخت و نصب آلاچیق، دید کافی نسبت به شکل نهایی آن داشته و می توانید ایرادات ظاهری احتمالی آن را رفع کنید.

پس از آن نوبت به ساخت و نصب آلاچیق می رسد. پیش از شروع به ساخت، مصالح مورد استفاده در سازه آلاچیق را انتخاب کنید. پس از ساخت قسمت های مختلف آلاچیق، ابتدا صفحه ستون ها را نصب کرده و ستون ها را بر روی آن برقرار می کنیم. مرحله آخر نصب سقف است که بایستی با رعایت تمامی نکات ایمنی و سازه ای صورت گیرد. همان طور که قبلا ذکر شد، می توانید برای پوشش زیر سقف از لمبه نما استفاده کنید.

 

متخصصی پرشین نما در زمینه نصب آلاچیق با سابقه 20 ساله در این زمینه و کاملا حرفه ای برای ارائه خدمات باکیفیت با قیمت مناسب ، نصب آلاچیق و لمبه در خدمت شما عزیزان میباشند.

 اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.