۸۸۴۲۳۸۱۴ - ۵۵۱۶۰۵۱۷ - ۰۹۱95317134 - ۰۹۱۹5317124 info@pershiannama.com

پیچ رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان در ارتفاع بدون داربست با پیچ‌ گالوانیزه ضد زنگ با پیچ‌ هفت سانتی و رولپلاک شش سانتی و پوشش رویه پیچ با بتونه مخصوص انجام میشود. پیچ رولپلاک سنگ نما بدون داربست پرشین نما

امروزه در تمام شهرها برای زیبایی نما ساختمان از سنگ های با تنوع رنگی استفاده می شود. از طرفی در بعضی کوچه خیابان های شهر تهران شاهد ریزش سنگ های نما ساختمان هستیم که خیلی از کسانی در کار ساختمان سازی هستند نکات ایمنی و استاندارد را رعایت نمی کنند و متاسفانه شاهد ریزش سنگ بر روی سر عابر پیاده و خودرو های شخصی بوده ایم و صحنه های نا خوشایندی را ایجاد کرده است و خسارت مالی و جانی جبران ناپذیری را ایجاد کرده است.با پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع بدون داربست از این اتفاقات پیشگیری کنید و از پرداخت خسارت های مالی بپرهیزید.

به هنگام ترین زمان پیچ سنگ نمای ساختمان زمانی است که یک تکه سنگ از جای خود خارج شده و سقوط کرده است. در این مواقع اگر پیچ سنگ نما  انجام نشود, رفته رفته سنگ های بیشتری از نما سقوط میکند. بنابراین هر چه دیرتر به فکر پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان بیافتید, هزینه بیشتری برای خرید سنگ باید پرداخت کنید.

 

علت ریزش سنگ نما چیست؟

1.مقاومت کششی بتن : بتن پشت سنگ توان نگهداری سنگ های نما که تحت فشار نیروی کششی ( وزش شدید باد و یا طوفان) هستند را نداشته و بر همین اساس سنگ های نمای ساختمان از سطح بتن جدا می شوند.

2. نصب و اجرای نامناسب سنگ های نما : مرحله نصب سنگ از اهمیت بالای برخوردار است.سهل انگاری در مراحل نصب سنگ و اسکوپ، بی دقتی و کم کاری پیمانکار ، عدم مسئولیت پذیر مهندس ناظر در بررسی و نظارت بر مراحل نصب سنگ رابطه مستقیم بر ریزش سنگ های نما دارد.استفاده از مصالح بی کفیت و کم کاری و عدم نظارت بر کار سنگ کار (ریختن نخاله پشت سنگ و یا ریختن سیمان خشک برای جذب آب) نفش بسیار بالای در سقوط سنگ های نمای ساختمان دارد.

3. هوازدگی : هوازدگی به تغیرات فیزیکی یا شیمیایی و یا زیستی محیطی که در سنگ ها بدون جا به جای در آنها رخ می دهد هوازدگی گفته میشود.فرایند هوازدگی بسیار تحت تاثیر محیط و شرایط آب و هوایی یک منطقه می باشد

4. نشست ساختمان : مهمترین قسمت هر ساختمان پی آن است.  اگر پی ساختمان از عملکرد نامناسبی برخوردار باشد تمام اجزای ساختمان تحت تاثیر قرار می دهد نمای ساختمان یکی از قسمت های است که تحت تاثیر مستقیم عملکرد پی می باشد. بر اثرنشست نامتقارن ساختمان و ایجاد حرکت ساختمان انسجام و هماهنگی خود را از دست می دهد.و بر اثر وزن بالا و عدم انعطاف پذیری به مرور زمان سست و در نهایت تخریب می شود.نما های سنگی اولین نقاطی هستند که بر اثرنشست ساختمان سست و انسجام خود را از دست می دهند .

5. حوادث طبیعی : یکی دیگر از عوامل موثر در ریزش سنگ های نما بروز حوادث طبیعی مانند زلزله و طوفان  می باشد.بر اساس آمار مرکز زلزله نگاری کشور روزانه تعداد بسیاری زلزله درکشور رخ می دهد که بر اثر مرور زمان باعث سست شدن سنگ و در نهایت سقوط سنگ های نما می شود.

 

توجه داشته باشید که بعد از گذشت مدت ۳ سال از ساخت ساختمان تمامی سنگها باید پیچ رولپلاک شوند.اصلا مدت سقوط سنگ نما مشخص نیست و ممکن است سنگ نما بعد از ۱ سال بریزد و یا ممکن است تا ۱۰ سالم نریزد.

قبل از اقدام به تثبیت سنگ ها در عملیات پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع  باید جنس سنگ نما و رنگ زیر کار ، رگه های موجود در سنگ ها و کیفیت سنگ ، قطر و ضخامت سنگ ها و ابعاد سنگ ها، شیوه و چگونگی سنگ کاری جهت حجم ، دیواری که سنگ روی آن ها کار شده است

روش نصب سنگ نما یا پیچ و رولپلاک نما با طناب

  • برداشت اندازه سنگهای افتاده و معیوب جهت تهیه سنگ جایگزین
  • برشکاری  و اندازه کردن سنگ ها با مینی فرز
  • سوراخ کاری سنگها بر روی زمین
  • پاکسازی محل قرار گرفتن سنگ بر روی نما
  • چسب زدن پشت سنگ (چسب سنگ) و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما
  • پوشاندن کلیه پیچ های استفاده شده در نصب سنگ ها با بتونه همرنگ سنگ جهت مخفی کردن محل پیچ و رولپلاک سنگ نما
  • بکارگیری چسبهای ضد زلزله برای چسباندن سنگ های با عرض کم که امکان پیچ و رولپلاک کردن آن ها وجود ندارد
  • چسبکاری ژوئن بین سنگ های باریک کمتر از 10 سانتی متر (مستعد ریزش) با چسب ضد زلزله
  • بند کشی سنگ های نصب شده با ملات همرنگ جهت جلوگیری از ورود آب

عوامل موثر بر قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما :

محاسبه هزینه تحت تاثیر عواملی مثل تعداد طبقات و ارتفاع نما، عرض نمای ساختمان، ابعاد سنگها و ضخامت آنها، پیچیدگی کار ، نوع و تعداد پیچ های کاربردی در سنگ نما و هزینه نیروی انسانی می باشد که پس از بررسی این عوامل توسط کارشناسان ما قیمت بر حسب مترمربع بیان می شود.

چسب های مگا مکث و مگا یورتان (اسکوپ سنگ نما) جایگزین پیچ رولپلاک سنگ نما بدون داربست در شرایط خاص

از مهم ترین کاربرد های این چسب ها استفاده از آنها به جای پیچ رولپلاک سنگ نما در  شرایطی که نمیتوان پیچ رولپلاک سنگ نما را انجام داد. استفاده از چسب های اپوکسی و پلی یورتان مگا مکث بسیار مناسب اسکوپ سنگ های حجمی و سنگین به فلز ،بتن و سنگ بوده و بسیار مقاوم و پر قدرت است که در تمامی شرایط آب و هوایی (سرد و گرم)به کار می رود و جهت چسباندن و اتصال انواع سنگ ،بتن ،آهن و … در کلیه فصل ها به جای پیچ سنگ نما ساختمان مناسب می باشد.

گروه پرشین نما و شرکت ارتفاع کاران صنعت آریانما با 20 سال تجربه و ارائه خدمات به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی، به بهترین نحو ممکن آماده ارائه خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع بدون داربست و مقاوم سازی سنگ نما ساختمان و ترمیم و نصب سنگ های ریخته شده نما با بهترین و مطلوب ترین روش های و ابزار و تجهیزات بروز و پیشرفته میباشد. کلیه خدمات;به روش راپل و با طناب انجام میشود. تمامی پرسنل آریا نما از مهارت بالایی برای استفاده از طناب برخوردار هستند


مشاهده نمونه کارها

اشتراک در شبکه های اجتماعی


گروه فنی پرشین نما با 20 سال سابقه در زمینه نماشویی و کار در ارتفاع
با بهره گیری از کادری مجرب و دستگاههای بروز آماده ارائه خدمات در زمینه کفسابی، نماشویی و کار در ارتفاع به شما عزیزان میباشد.